SIKÇA SORULAN SORULAR 

 

ÜRÜN ÜRETİMLERİ SİZE Mİ AİT? 

Ürünlerimiz iç ve dış piyasalardan sizler için seçtiğimiz parçalardan oluşmaktadır. Tek bir marka veya tek bir ülke belirtemememizin sebebi tek bir yerden gelmiyor olmalarıdır.

 

Ayrıca yeni olarak(2018 yılından itibaren) bazı ürünlerin üretimlerine başlamış bulunmaktayız; sitede ürün açıklamalarında 'yerli üretim' veya 'VintageCo Üretimidir' şeklinde ekstra bilgi vererek bu ürünleri belirtiyoruz.

 


ÜRÜN FOTOĞRAFLARI SİZE Mİ AİT?  

Sitede olan ürün fotoğraflarının bir çoğu bize aittir, instagram veya diğer sosyal ağlarda kullandığımız fotoğrafların tamamı bizlere ait değil, markaların kendi çekimleri veya tedarik ettiğimiz firmaların kendi çekimlerini kullanabiliyoruz zaman zaman. Ürünler aynı olduğu için kullanmakta bir zarar veya negatiflik görmediğimiz ve sizlere duruş, renk, kalıp, kombin vb konularda yardımcı olmaları açısından faydalı olabilmeleri için instagram ve diğer sosyal ağlarda çekimleri bize ait olmayan fotoğraflar kullanabiliyoruz.

 

Üretimleri bize ait ürünlerin tasarımları bizlere ait değiller, şimdilik(: , beğenerek sizlere sunmak için aldığımız numune ürünlerden kalıp çıkarttırarak, beğendiğimiz kumaşlar veya numune üründeki kumaşın birebir aynısı  ile  İstanbul'da atölyemizde üretimlerini yaptırarak sizlere sunuyoruz. Bu yüzden bizlerin üretimleri olsa dahi hazır görsel kullanabiliyoruz.

 

Son olarak sitemize, bize gönderilen müşteri fotoğraflarını, sizlere yardımcı olmaları amacı ile koymaya özen gösteriyoruz. Müşteri fotoğraflarının altlarında MÜŞTERİ FOTOĞRAFI olarak bu bilgi belirtiliyor. Bu fotoğraflara bizler ekstradan bir filtre uygulamıyoruz fakat bizlere Whatsapp veya Instagram üzerinden gönderildikleri için kalite açısından çok iyi fotoğraflar olmayabiliyorlar tabiki, fotoğraftaki ürünü büyüttüğünüz zaman kamaş vb detayların net gözükmemesinin sebebi budur. Sadece duruşlarını ve bedenlerini anlayabilmeniz açısından sizlerle sitede bazı müşteri fotoğraflarını paylaşıyoruz.


 

ÜRÜNLERİNİZ FATURALI MI?  

Evet bütün ürünlerimiz faturalıdır. Şirket adımız Santaş olup, VintageCo marka tescilimiz ile markamız şirketimize bağlıdır, ve bütün ürünlerimiz faturalıdır.

 

 

 

HANGİ KARGO ŞİRKETİ İLE ÇALIŞMAKTASINIZ?

Yurtiçi Kargo ile çalışmaktayız.

 

 

 

KAPIDA ÖDEMENİZ VAR MI?

Kapıda ödeme sistemimiz bulunmaktadır.


Kapıda Nakit veya Kredi Kartı seçenekleri ile sipariş verebilirsiniz.

 

Kapıda Ödeme Seçeneğinde +10TL Kapıda Ödeme Masrafı bulunmaktadır. Bu masraf bizim ile ilgili değildir; Yurtiçi Kargo tarafından alınan bir ücrettir.  

 

 

 

ÖDEME YÖNTEMLERİNİZ NELERDİR?

Web sitemizden anlaşmamız olan bankalar ile kredi kartınıza 9 taksit'e kadar ödeme yapabilirsiniz.

 

Havale yolu ile ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Banka Bilgilerimiz siparişinizi tamamlarken size iletilecektir. 

 

Kapıda Nakit veya Kredi Kartı seçenekleri ile sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

INSTAGRAM’DAN SATIŞINIZ VAR MI?

Satışlarımız web sitesi, Whatsapp 5352436388 ve instagram üzerinden yapılabilmektedir.

 

 

WHATSAPP'DAN SATIŞINIZ VAR MI?

 

Whatsapp 5352436388 hattından sipariş verebilirsiniz.


 

WEB SİTENİZDEN ALIŞVERİŞ YAPMAK GÜVENLİ Mİ?

Evet, tüm kredi kartı bilgileriniz 128 Bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.

 

Ödeme sayfasında sizden talep edilen kredi kartı bilgileriniz, güvenliğinizin en üst seviyede tutması amacıyla hiçbir şekilde VintageCo sunucularında tutulmamaktadır.

 

Tüm ödeme süreci banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmektedir. 
 

E-MAIL ADRESİMİ VE TELEFON BİLGİLERİMİ SİZE VERMEM GÜVENLİ MİDİR?

Evet, kişisel bilgileriniz VintageCo bünyesinde gizlilik politikası kapsamında saklı tutulmaktadır.

 

Bu bilgileriniz sadece VintageCo bünyesinde sizi kampanya ve indirimlerden haberdar etmek için kullanılmakta olup, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşılmamakta, hiç bir nedenle ticari amaçla kullanılmamakta ve de satılmamaktadır.
MAĞAZANIZ VAR MI?

Mağazamız yok, ürünlerimiz yalnızca www.vintagecoboutique.com üzerinden satılmaktadır. 
 

ÜRÜNLERİNİZİ NASIL GÖREBİLİRİM?

Web sitemize koyduğumuz ürün detay fotoğraflarını mümkün olduğunca biz çekmeye özen gösteriyoruz ve sizlere yardımcı olmaları açısından cep telefonu ile çektiğimiz kısa ürün videolarımız mevcut. (ürünlerin açıklama bölümünden bulabilirsiniz.)


 

Arzu edildiği takdirde ürünlerin resimleri whatsapp üzerinden gönderilir.ÜRÜNÜM NE ZAMAN ELİME ULAŞIR?

Siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilir, kargoya verildikten sonra ‘Hesabım Sekmesi’nden ulaşabileceğiniz ‘Sipariş Durumu’ alanına kargo takip numarası bilgileriniz girilir.

 

Sisteme üye olmadan giriş yapmanız halinde bu bilgilere ulaşamazsınız, bu sebepten üye olmadan sipariş verebilmeniz mümkün olmasına rağmen önermediğimiz bir durumdur.

 

Kargonuz mesafenize bağlı olarak tahmini 1-2 iş günü içerisinde elinize ulaşır. (Kargo Şirketinden kaynaklı gecikmelerden dolayı sorumluluk kabul edememekteyiz.)  

 

Hafta sonu vereceğiniz siparişleriniz Pazartesi günü kargoya verilmektedir. 

 

 

 

HASARLI ÜRÜN TESLİM ALDIM NE YAPMALIYIM?

Ürünler jelatin poşetlerinde saklanıyor; sipariş geldiği zaman jelatin paketlerinden çıkarılarak kontrol ediliyor ve kontrol edildikten sonra paketlenip size gönderiliyor; hasarlı veya defolu bir ürün gönderimi yapma ihtimalimiz olmuyor; yolda zarar görme ihitimaline karşı paketlerinizi her durumda; teslim alırken paketinizi kargo görevlisini bekleterek açınız ve teslim alıp tutanak tutturunuz. Tutanağınız ile beraber iade talebinde bulunduğunuz takdir de zaten iadenizi gerçekleştirmiş olacağız.

 

 

Ürünün hasarlı olduğundan dolayı yaşadığınız sıkıntıyı paketinizi teslim aldığınız gün bize iletmelisiniz, aksi takdirde problemin kullanıcı hatasından mı yoksa hasarlı üründen mi kaynaklı olup olmadığını anlayamayacağımızdan dolayı işlem yapamamaktayız. DEĞİŞİM YAPABİLİR MİYİM?

Satın almış olduğunuz üründe; ürünün özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla değişim talep edebilirsiniz.

Satın almış olduğunuz üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma, hijyen pedini çıkarma ve benzer durumların tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile değişim için geri yollanmalıdır.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo firması yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Değişimlerde, aynı esnada değişim yapmak istediğiniz ürün yok ise, www.vintagecoboutique.com üzerinden tarafınıza süresiz Hediye Çeki/Para Puan tanımlanır ve herhangi istediğiniz ürünlerde kullanılabilir.

 

DEĞİŞİM ADRESİ NEDİR? SÜREÇ NASIL İŞLER?

Ürününüzü fatura üzerinde yazan şirket bilgileri ve 474704845 Müşteri numarasını kullanarak YURTİÇİ Kargo’da kayıtlı olan adresimize gönderdiğiniz takdirde değişim süreciniz başlamış olur.

 

1-2 gün içerisinde de yeni ürününüz tarafınıza gönderilir. Ürün değişim işlemlerinde kargo ücreti alıcıya aittir, karşı ödemeli gönderdiğiniz paketler kabul edilmeyecek ve size geri dönecektir. 

 

 

 

İADE KOŞULLARI VE İADE SÜRECİ?

Ürün iade sistemimiz 2 şekilde gerçekleşmektedir.

 

1. Ödediğiniz ürün tutarı kadar tarafınıza " Hediye Çeki Kodu " verilir. Dilediğiniz zaman aynı tutarda alışveriş yapabilirsiniz. 

 

2. İadenizi ürünü teslim aldıktan sonra en geç 15 gün içerisinde 2 nüsha faturanızla birlikte ürününüzü fatura üzerinde yazan şirket bilgileri ve 1219861810  Müşteri numarasını kullanarak Sürat Kargo’da kayıtlı olan adresimize gönderebilirsiniz. Ürün tarafımıza ulaşıp iade onayı yapıldıktan sonra ödeme şeklinize göre  eğer kredi kartınızla ödeme yaptıysanız kredi kartına iadeniz 7-10 gün içerisinde anlaşmalı olduğumuz banka tarafından yapılır. Ödeme yaptığınız bankaya göre iadeniz bankanız tarafından 7 veya 15 gün içerisinde kredi kartınıza yansımış olur. 

 

Havale ile ödeme yaptıysanız ödemeniz tekrar havale yoluyla tarafınıza 1-2 gün içerisinde  gönderilir.

 

Teslim aldığınız 2 Nüsha Faturalarından biri eksik olan ürünlerin iade işlemi kesinlikle yapılamamaktadır. 

 

Zarar görmüş, parfüm kokusu sinmiş, yıkanmış, kullanılmış ürünlerin iade işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

 

Teslim aldığınız şekilde, paketi içerisinde gönderilmeyen, kargo poşetinin içerisine paketsiz gelişi güzel koyularak gönderilen hiç bir ürünün iadesi yapılmamaktadır.

 

Elimize ulaşması 15 günü geçmiş hiç bir ürünün iadesi yapılamamaktadır.


Lütfen aldığınız şekilde özenli, paketli ve kargoda yıpranmasına müsade etmeyecek şekilde ürünleri gönderiniz. 

 

İade ve Değişim işlemlerinde kargo ücreti göndericiye aittir. 
HEDİYE ÇEKİMİ NASIL KULLANABİLİRİM?

Hediye çekiniz tarafımızdan oluşturulduktan sonra size mail olarak Hediye kodunuz bildirilir. Ödeme yaptığınız tutar değerinde ürünü sepetinize ekleyip siparişi tamamla kısmının üzerinde yer alan Hediye çekleri kutucuğuna kodunuz girip EKLE butonuna basıp siparişinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

 

İADESİ YAPILAMAYACAK ÜRÜNLER NELERDİR?

KULLANIM İHTİYACININ KISA SÜRELİ OLMASINDAN DOLAYI GECE ELBİSELERİNDE İADE YAPILABİLMESİ İÇİN ELBİSENİN KULLANILMAMIŞ OLMASI ŞARTTIR. PARFÜM KOKAN, YIKANAN VB. DURUMLARDA GERİ GELEN HİÇ BİR ELBİSENİN İADESİ YAPILMAMAKTADIR.

KULLANIM SIRASINDA VÜCUDA TEMAS EDEN ÜRÜNLER İÇ ÇAMAŞIRI, MAYO, BİKİNİ, ÇORAP GİBİ HİJYENİK ÜRÜNLERDE YASAL OLARAK İADE SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.(Gümrük ve Ticaret Bakanlığından: MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ CAYMA HAKKININ İSTİSNALARI; MADDE 15 (1)  ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.) ÜRÜN MÜŞTERİYE ULAŞTIKTAN SONRA HAK TALEP EDEMEZ. BU DURUMUN BİZİM İLE İLGİSİ YOKTUR, ÜRETİCİ OLMAYAN HER FİRMANIN HİJYEN AÇISINDAN ZARARLI OLABİLECEK ÜRÜNLERİ İADE ALMAMA SEÇİMİ VARDIR. BÖYLE BİR SORUMLULUĞU GÖZE ALAMAYACAĞIMIZ İÇİN İÇ GİYİM, MAYO, BİKİNİ, ÇORAP GİBİ ÜRÜNLERDE İADE YAPMAMAKTAYIZ.

 

VINTAGECO URETIMI OLAN URUNLER EL DIKIMI OLAN SINIRLI SAYIDA URUNLERDIR, SIPARISINIZDEN SONRA DIKILIR, DEGISIM YAPABILIRSINIZ AMA IADE KABUL EDEMEMEKTEYIZ, ANLAYISINIZDAN DOLAYI TESEKKUR EDERIZ. 
SİZE NASIL ULAŞABİLİRİZ?

Web sitemizin hakkımızda kısmında yer alan 0535 243 6388 no'lu Whatsapp hattından veya [email protected] mail adresinden bize ulaşabilirisiniz.